OBAVIJEST ZA RODITELJE

Poštovani roditelji,

u nastojanju da vašoj djeci pružimo najveću moguću sigurnost u prostoru škole molimo vas sljedeće:

- svaki dan prije dolaska u školu potrebno je izmjeriti djetetu tjelesnu temperaturu i zapisati u bilježnicu/list za evidenciju,

- u slučaju povišene temperature i/ili bilo kojeg drugog simptoma bolesti ne smijete dijete poslati u školu te se javite se pedijatru ili obiteljskom liječniku radi moguće terapije i daljnjeg postupanja,

- obavezno javite razredniku razlog izostanka djeteta,

- u slučaju izricanja mjere samoizolacije djeteta obavezno javiti razredniku,

- ukoliko promijenite kontakt broj telefona obavezno javite razredniku kako bi vas mogli pravovremeno obavijestiti ukoliko vaše dijete razvije bilo kakve simptome bolesti u školi,

- razgovarajte s djecom o potrebi odgovornog postupanja, držanja razmaka, nošenju maske, pranju i dezinfekciji ruku i ostalim epidemiološkim mjerama.

Za provedbu  nastave u školskoj godini 2020./2021. planirana su 3 modela nastave, a to su: Model A: nastava u školi, Model B: mješoviti oblik nastave (dijelom u školi, dijelom na daljinu) i Model C: nastava na daljinu. Prema odredbama Ministarstva znanosti i obrazovanja (Modeli za preporuke i rad u uvjetima povezanim s bolesti COVID-19) o primjeni pojedinog modela odlučuje škola u suradnji s osnivačem i nadležnim lokalnim stožerom. S obzirom na epidemiološku situaciju moguća je brza promjena modela za 1 razredni odjel ili cijelu školu. U slučaju prelaska na Model C koji predviđa provedbu cjelokupne nastave na daljinu OŠ Galdovo koristit će, kao i prošle školske godine, aplikaciju Teams.

Molimo vas  pratite obavijesti na mrežnoj stranici škole i obavijesti razrednika. Pomozite nam da što duže sačuvamo zdravlje naše školske zajednice i nastavimo održavati nastavu u školi. Vaša suradnja trenutno nam je od neprocjenjive važnosti. Hvala.

S poštovanjem,

Petar Zelić

ravnatelj OŠ Galdovo

Prilozi/poveznice:

Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19 u pedagoškoj/školskoj godini 2020./2021. (3. rujna 2020.)

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. (24/08/2020)

Izabrana zdravstveno-organizacijska pitanja vezana uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021.

objavio: Josip Tominac   datum: 9. 10. 2020.