UPIS U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Obavijest o izmjeni plana upisa djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. za područje Sisačko-moslavačke županije

Temeljem članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta,

učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67/14.), Sisačko-moslavačka županija, Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i šport

O B A V J E Š T A V A

Upis djece u 1. razred osnovne škole obavljat će se

13., 14. i 15. srpnja 2020. godine

u matičnim školama i područnim razrednim odjelima prema mjestu prebivališta,

odnosno prijavljenog boravišta djeteta, te upisnog područja kojem dijete

pripada, a koje je u skladu s mrežom osnovnih škola na području

Sisačko-moslavačke županije.

U 1. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2020. godine navršavaju šest godina života, odnosno djeca rođena u razdoblju od 1.travnja 2013. do 31.ožujka 2014. godine.

PREGLEDI djece prije upisa u I. razred osnovne škole za 2020./2021. školsku godinu obavljati na način:

1) roditelji koji su već dobili termin za pregled djeteta, a koji nije u međuvremenu obavljen zbog pandemije koronavirusa, biti će kontaktirani putem broja telefona/mobitela kojeg su ostavili prilikom naručivanja i dobiti će novi termin pregleda;

2) roditelji koji nisu dobili termin za pregled djeteta, trebaju se javiti u nadležnu ambulantu putem telefona i dogovoriti se za pregled i to kako slijedi:

ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE

SLUŽBA ZA ŠKOLSKU MEDICINU

Sisak, Tomislavova 1

Dr. Tatjana Poljanac

TEL: 044/567-176

• OŠ Galdovo
  • PŠ Hrastelnica
  • PRO Tišina Erdedska

Dokumenti koje je potrebno donijeti na liječnički pregled:
  • važeću zdravstvenu iskaznicu - OIB djeteta
  • zdravstveni karton dječjeg liječnika
  • potvrdu liječnika stomatologa o pregledu zubi
  • laboratorijski nalaz hemoglobina.

Za roditelje koji s djecom nisu do sada obavili vađenje krvi, te stomatološki pregled, moći će pristupiti pregledu i bez tih nalaza, pa će se isti dostaviti naknadno.

Djeca će se za preglede naručivati tjedan dana unaprijed uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera.

Detalje možete vidjeti na sljedećoj poveznici:

Pregled djece u školi odvijat će se u prostoru Osnovne škole Galdovo. Roditelj će nakon pregleda kod školske liječnice dogovoriti termin pregleda u školi sa školskom pedagoginjom na broj telefona 743 176. Pregledi u školi obavljat će se od 3. lipnja 2020. do termina upisa, a najkasnije do 20. kolovoza 2020.

Procjenu zrelosti djeteta za upis u 1. razred osnovne škole vršit će pedagoginja kroz razgovor s djetetom u prostoru škole. U tu svrhu koristit će se kabinet kraj ulaza u dvoranu sa stražnje strane škole. Mole se roditelji neka se drže svih epidemioloških mjera:

• održavati fizičku udaljenost (najmanje 1,5 m)
  • pojačati higijenu ruku (dezinfekcija ruku kod ulaska i izlaska u ustanovu) te, ako je moguće, koristiti vlastitu običnu olovku kod pisanja testa,
  • odgoditi dolazak (djece i roditelja) s povišenom tjelesnom temperaturom i/ili respiratornim smetnjama te osoba sa sumnjom na zarazu COVID-19,
  • redovito će se dezinficirati površine i prozračivati prostorija u kojoj se vrši razgovor s djetetom.

Pod "opširnije" u priloženim dokumentima možete vidjeti detalje o upisnim područjima škola na području SMŽ..

Priloženi dokumenti:
Upisna_podrucja_SMZ.pdf (5.35 MB)

objavio: Josip Tominac   datum: 2. 6. 2020.