OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE O DALJNJEM TIJEKU NASTAVE NA DALJINU

Poštovani učenici i roditelji!

Nastava na daljinu je današnjim danom i službeno počela stoga vas sve pohvaljujem na aktivnostima u vašim virtualnim učionicama. Učitelji mi kažu da se svi trudite i zalažete unatoč teškoćama s povezivanjem zbog opterećenja mrežnog sustava. Pohvaljujem i stručnjake iz CARNet-a koji se nesebično trude omogućiti svima nesmetano spajanje na mrežu i otkloniti poteškoće koje se stvaraju prilikom prijavljivanja u sustav. Pohvaljujem naše učitelje predmetne i razredne nastave i pedagošku službu koji se trude svima odgovoriti na upite i pomoći prilikom povezivanja u sustav. Pohvaljujem i sve ostale djelatnike škole koji na sve načine omogućuju da Škola djeluje u ovim otežanim i neočekivanim uvjetima.

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama tijekom dana, jer će možda imati poteškoća pri pristupanju internetu radi opterećenosti mreže. Učitelji će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati ih u virtualne učionice. Važno je da zadatke koje ste dobili riješite do roka koji vam je zadao učitelj dok se sustav ne uhoda. Ne morate u virtualnoj učionici biti u realnom vremenu ako ne uspijevate. Raspored praćenja nastave od četvrtka, 19.3.2020. godine ide prema rasporedu škole za svaki razred predmetne nastave. Učitelji će vam poslati materijale u virtualne učionice, odnosno kanale predmeta koje trebate potvrditi da ste vidjeli i rješavali kliknuvši like i ostavljajući komentare u "odgovor" ispod zadatka. Nemojte započinjati nove razgovore zbog bolje preglednosti. Zadaće isto tako ostavljajte u odgovore ispod učiteljeve objave u kanalu predmeta. Uz ovu nastavu možete i dalje pratiti Youtube kanal Škole za život, na 3. programu HRT-a za razrednu nastavu i na SPTV za predmetnu nastavu. Razredna nastava i dalje radi kako je radila i do sada, a komunikacije s učiteljicama i učiteljima su prema prijašnjem dogovoru.

Popis virtualnih učionica:

Raspored MZO-a na Youtube kanalima i SPTV za predmetnu nastavu:

Raspored za razrednu nastavu:

Raspored na HRT3 za razrednu nastavu

Petar Zelić, prof.

Petar Zelić, prof.

objavio: Josip Tominac   datum: 18. 3. 2020.